Naročam se na e-novice
Dobimo se splet 2024 1
D O B I M O
S E
P R E D
Š K U C E M
2 0 2 4

 Koncerti, predstave, modna revija, performansi, razstavi, literarni dogodki, ustvarjalne delavnice, Knjižnica pod krošnjami ter Škuceva tržnica

petek, 19. julij - nedelja, 28. julij 2024, vsak dan od 17.00 dalje, na Starem trgu 21 v Ljubljani

Razstavi na ogled vse do 9. 8. 2024, med 17.00 in 22.00 uro.

V primeru dežja ali nestabilnega vremena se dogajanje odvija v Galeriji Škuc.

Vsi dogodki so vstopnine prosti!

Z veseljem vas tudi letos vabimo, da se nam pridružite na  festivalu Dobimo se pred Škucem, ki bo potekal med 19. in 28. julijem 2024Festival vam po vročih dnevih ponuja kulturno osvežitev na butičnem odru pred Galerijo Škuc, v hladnih notranjih prostorih galerije in v intimnem atriju. Festival Dobimo se pred Škucempredstavlja sklop raznolikih, kulturi in ustvarjalnosti posvečenih, sproščenih popoldnevov in večerov, ki so brez vstopnine in se odvijajo na Starem trgu v Ljubljani. Namen festivala je s kvalitetnimi kulturno-umetniškimi dogodki dopolniti in popestriti poletno dogajanje v starem mestnem jedru Ljubljane. Zato vsako leto nagovorimo z javnim povabilom k sodelovanju nekatere že priznane in nekatere še neuveljavljene perspektivne ustvarjalce_ke z markantnim umetniškim izrazom. Vsekakor gre za izvajalce_ke različnih umetniških zvrsti, ki jih je resnično vredno preveriti v živo. Festival je namenjen širši javnosti različnih starosti in okusov, tako otrokom kot mladini ter odraslim z različnimi kulturnimi željami. Program obsega koncerte, performanse, gledališke predstave, dve razstavi, ustvarjalne delavnice, Knjižnico pod krošnjami, modno revijo, literarne dogodke in Škucevo tržnico.

V sklopu Muzika na starem trgubomo lahko prisluhnili izvajalcem_kam:  Igor Lumpert & Svoboda, Moonset, Noreia, Katja Šulc, Tretji kanu, Blu.sine, 3:rma, Zlehtet, Falajček, Tomaž Hostnik in Mitja Krećić inVeronika Nikolovska

V sklop Teater v galerijismo vključili predstave za odrasle: Kaplja soli, Gospa Judit (premierno),Flamenko in omara,Ivan Grozny, Zunaj (premierno). V program pa smo uvrstili tudi dva drag šova: Eat your makeupin Kunty Hororr show.  

Otroci  in starši si bodo lahko ogledali naslednje predstave: Pazi Kaktusss!, Vitez, zmaj in jezero, Zmaj Zakaj, Pošastozavri in jabolko spora, Mojca Pokrajculja, Gravitacija perspektive, Nedeljsko kosiloin Ribi.

Festival vključuje tudi literarne dogodke: Črna skrinjica, Prvoosebno raziskovanje zgodb in Pravljična druženja z avtorji_cami

Študentje_ke Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil na NTF bodo pripravili razstavo in modno revijo: POVEZ. Na drugi razstavi NE-REDpa se bo predstavila mlada fotografinja Pia Hočevar Mucić.

Tudi letošnji festival bo vključeval raznolike ustvarjalne delavnice, namenjene vsem generacijam: Sitotisk express, Prenos fotografije na blago, Divja glina, Kralj živali, Oblikovanje tekstilnega nakita, Jaz kurator_ka!, Kolaži iz tekstila, Mozaik malo drugače, Razglednice iz Ljubljane,  RazGibalnica, Svetleče lanterne in Letala

V tem pestrem festivalskem programu bo prav gotovo vsakdo našel nekaj zanimivega zase.

Ko se ob poletnih večerih ne boste imeli kje ohladiti in sprostiti, se torej ve: Dobimo se pred Škucem.

Festival se bo odvijal od petka, 19. julija, do nedelje, 28. julija 2023 (razstavi bosta odprti še vse do 9. 8. 2024), vsak dan od 17. ure dalje pred Škucem, na Starem trgu 21 v Ljubljani.  V primeru dežja se bo dogajanje preselilo v prostore Galerije Škuc.

Vsi dogodki so brez vstopnine.

 dobimose kolaž

PROGRAM

petek, 19. 7.

18.00 – Teater v galeriji: Pazi Kaktusss!, gledališka predstava, Teater Cizamo

19.00 – Odprtje razstave in modna revija: POVEZ, Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil, Oddelek za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, NTF, Univerza v Ljubljani

19.30 – Odprtje razstave: Pia Hočevar Mucić: NE-RED, fotografska razstava

20.00 – Muzika na Starem trgu, atrij Galerije Škuc: Chilli space večer

20.30 – Jazz oder na Gornjem trgu: Igor Lumpert & Svoboda, jazz, v sodelovanju z Imago Sloveniae

 

sobota, 20. 7.

17.00 – Poletne ustvarjalnice in Ustvarjalno2: Sitotisk express, delavnica za otroke in mlade, vodita Meta Žvokelj in Anka Iskra

18.00 – Teater v galeriji: Vitez, zmaj in jezero, gledališka predstava, Uroš Potočnik

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Divja glina, delavnica urbane ekologije, vodi Rok Oblak (Krater) 

20.00 – Muzika na Starem trgu: Moonset, psihedelični rock

22.00 – Eat your makeup, drag šov

 

nedelja, 21. 7.

17.00 – Poletne ustvarjalnice in Ustvarjalno2: Sitotisk express, delavnica za otroke in mlade, vodita Meta Žvokelj in Anka Iskra

18.00 – Teater v galeriji: Riba, gledališka predstava, Teater PolPet

20.00 – Muzika na Starem trgu: Noreia, etno

21.30 – Muzika na Starem trgu, atrij Galerije Škuc: Katja Šulc, sodoben folk

 

ponedeljek, 22. 7.

17.00 – Ustvarjalno2: Prenos fotografije na blago, delavnica za otroke in mlade, vodi Nina Pernat

18.00 –  Teater v galeriji in Pravljično druženje: Kobilica Milica prihiti na pomoč, kamišibaj predstava, Tina Zadnik, in Pravljično druženje z avtorico Mašo Cvar

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Kralj živali, ustvarjalna delavnica, vodi Petra Gosenca (Društvo GUMB)

20.00 – Muzika na Starem trgu: Falajček, etno

22.00 – Teater v Galeriji: Kaplja soli, gledališka predstava, Slovensko stalno gledališče Trst

 

torek, 23. 7.

17.00 – Ustvarjalno2: Prenos fotografije na blago, delavnica za otroke in mlade, vodi Nina Pernat

18.00 – Teater v galeriji: Zmaj Zakaj, gledališka predstava, Zlata ptica

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Jaz kurator_ka!, ustvarjalna delavnica, vodi Nevena Aleksovski

20.00 – Muzika na Starem trgu: Tretji kanu, indie-pop

22.00 – Teater v Galeriji: Ivan Grozny, dramedija, Žiga Čamernik in Lana Len

 

sreda, 24. 7.

18.00 – Teater v galeriji: Pošastozavri in jabolko spora, lutkovna predstava, LG Bičikleta

18.00– Ustvarjalno2: Oblikovanje tekstilnega nakita, delavnica za mlade, vodi Urška Sadar

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Kolaži iz tekstila, ustvarjalna delavnica recikliranja, vodi Nevena Aleksovski

20.00 – Muzika na Starem trgu: 3:rma, dark folk

22.00 – Teater v galeriji: Flamenko in omara, plesno-glasbena predstava, Anja Mejač in Luka Uršič

 

četrtek, 25. 7.

18.00 – Teater v Galeriji: Mojca Pokrajculja, lutkovna predstava, LG Zapik

18.00 – Ustvarjalno2Mozaik malo drugače, ustvarjalna delavnica za mlade, vodita Simon Drofelnik in Mateja Herbst (KUD Galerije C.C.U.)

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Razglednice iz Ljubljane, ustvarjalna delavnica, vodi Nevena Aleksovski

20.00 – Muzika na Starem trgu: Blu.sine, trip hop, dark pop, alternative

22.00 – Črna skrinjica, pesniško-glasbeni večer

 

petek, 26. 7.

18.00 – Teater v galeriji: Gravitacija perspektive, sodobni cirkus, zračne akrobacije, Društvo Mismo Nismo

18.00 – Prvoosebno raziskovanje zgodb, medgeneracijski bralni klub, vodi Zala Hriberšek

18.30 –  Poletne ustvarjalnice in Ustvarjalno2: Svetleče lanterne, ustvarjalna delavnica za mlade, vodi Petra Gosenca (Društvo GUMB)

20.00 – Muzika na Starem trgu: Zhlehtet, jazz, v sodelovanju z Imago Sloveniae

20.30Kunty horror show, intergalaktični, znastvenofantastični komični šov, House of Kunt

 

sobota, 27. 7.

18.00 – Teater v Galeriji: Nedeljsko kosilo, gibalna predstava, Zavod ODTIS in ŠKD Gibatorij

18.30 – Poletne ustvarjalnice: RazGibalnica, ustvarjalna delavnica, vodi Katjuša Kovačič

18.00 – Na obisku: Adrijan Praznik, vodeni ogled umetniškega ateljeja in ustvarjalna delavnica, vodi Nevena Aleksovsk

20.00 – Muzika na Starem trgu: Tomaž Hostnik, kantavtorski koncert

22.00 – Teater v galeriji: Gospa Judit, monodrama, premiera, ŠKUC gledališče

 

nedelja, 28. 7.

18.00 – Teater v galeriji: Zunaj, plesni performans za družine, premiera, Barbara Kanc (Plesni teater Ljubljana)

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Letala, ustvarjalna delavnica, vodita Simon Drofelnik in Mateja Herbst (KUD Galerije C.C.U.)

19.00 – Teater v galeriji: Gospa Judit, monodrama, ŠKUC gledališče

20.30 – Muzika na Starem trgu, atrij Galerije Škuc:Veronika Nikolovska, uglasbena poezija

 

 

PROGRAM VEČDNEVNIH DOGODKOV

petek, 19. julij - nedelja, 28. julij 2024, vsak dan od 17. do 22.  ure dalje v Info ŠKUC

Škuceva tržnica: Prodaja knjig Založbe ŠKUCin Centra za slovensko književnost po znižanih cenah, promocijski materialiter Ulična čitalnica

petek, 19. julij - petek, 9. avgust 2024, vsak dan od 17. do 22. ure dalje v atriju Galerije Škuc

Knjižnica pod krošnjami

petek, 19. julij - petek, 9. avgust 2024, vsak dan od 17. do 22.  ure dalje v Galeriji Škuc

Povez, prodajna razstava študentov NTF, Oddelek za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil

petek, 19. julij - petek, 9. avgust 2024, vsak dan od 17. do 22. ure dalje v Galeriji Škuc

Pia Hočevar Mucić: NE-RED", fotografska razstava

sobota, 20. julij, in nedelja, 21. julij 2024, od 17. ure dalje v atriju Galerije Škuc

Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice: Sitotisk express, ustvarjalni delavnici za otroke in mlade, vodita Meta Žvokelj in Anka Iskra

ponedeljek, 22. julij, in torek, 23. julij 2024, od 17. ure dalje v Galeriji Škuc in atriju

Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice: Prenos fotografije na blago, delavnici za otroke in mlade, vodi Nina Pernat

*za večdnevni delavnici so potrebne predhodne prijave: info@skuc.org, 01 430 35 30, 01 42 13 142

Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice: Prenos fotografije na blago, delavnici za otroke in mlade, vodi Nina Pernat

*za večdnevni delavnici so potrebne predhodne prijave: info@skuc.org, 01 430 35 30, 01 42 13 142

 

Društvo ŠKUC si pridržuje pravico do spremembe programa.

Organizator: Društvo ŠKUC, Stari trg 21, Ljubljana, info@skuc.org,https://skuc.org/, FB, Instagram

Prost vstop nam omogočajo: MOL - Oddelek za kulturo in Oddelek za predšolsko vzgojo in izobraževanje, Turizem Ljubljana, Ministrstvo za kulturo, Javna agencija za knjigo RS, Urad RS za mladino, Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil, Oddelek za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, NTF, Univerza v Ljubljani, Vertigo, Staroljubljanski zavod za kulturo, Zavod Omrežje, KUD Galerija C.C.U., Klet Brda, z.o.o. Dobrovo, Črna skrinjica, 3 MUHE - pravična trgovina, Center za slovensko književnost, Tam-tam, L'mit, Potemkinove vasi, DPG, Slaščičarna pri vodnjaku, Druga Violina, Dana, Mumino 

 sponzorji dobimo se 23