Naročam se na e-novice
fleet of ylem web
F L E E T
O F
Y L E M
K O N C E R T

Fleet of Ylem | koncert

Petek, 21. 2. 2025, ob 20.30, Galerija Škuc, Ljubljana.

Cena vstopnice 8 €, priporočene so rezervacije na info@skuc.org

Fleet of Ylem je improvizacijska zasedba, ki jo sestavljajo izvajalka na shengu Li-chin Li iz Tajvana, violinistka in vokalistka Ana Kravanja iz Slovenije ter tolkalec in vokalist Yann Hunziker iz Švice. Trio je bil ustanovljen leta 2024 med glasbeno rezidenco La Symphonie de Ségriès v južni Franciji, kjer so trije glasbeniki našli skupno resonanco in stik v glasbi drug drugega. Na podlagi razširjenih tehnik in eksperimentalnega izvajanja Fleet of Ylem gradi okreten, dinamičen in nepredvidljiv karakter s katerim se podaja na skupno pot raziskovanja zvoka in glasbe.

Li-Chin Li – sheng (Tajvan)
Yann Hunziker – bobni, zvočila, glas (Švica)
Ana Kravanja – violina, pihala, zvočila, glas (Slovenija)


Li-Chin Li je solistka, skladateljica in izvajalka na tradicionalnem kitajskem glasbilu sheng. Diplomirala je iz kitajske glasbe na Tainan National University of Arts in se izobrazila na področju tradicionalne glasbe. Po diplomi je delala za prestižni orkester Hong Kong Chinese Orchestra kot izvajalka na shengu.

Li-chin je znana po svoji uporabi shenga v različnih glasbenih žanrih in v različnih oblikah umetnosti. S svojim delom raziskuje raznolikosti vlog v uprizoritvenih umetnostih. Zanima jo neznano.
Zadnja leta deluje med Tajvanom in Evropo. Svoj inštrument redno raziskuje z mladimi skladatelji sodobne glasbe v Franciji, ZDA, na Tajvanu itd. Igra z evropskimi ansambli in orkestri: Cairn v Parizu, LINEA v Strasbourgu, Laponski komorni orkester na Finskem, Nacionalni kitajski orkester na Tajvanu itd. Sodeluje pri raziskovalnem in ustvarjalnem projektu "sheng! l'orgue à bouche" (2019-2026), ki ga organizira TPMC v Franciji.

https://lichinli.art/
https://www.youtube.com/@lichinli1111

Yann Hunziker, raziskovalec zvoka, svojo glasbeno dejavnost posveča tolkalom in glasu ter razvija izviren pristop skozi svoje različne projekte. Študiral je bobne na Haute École de Musique v Lausanni na oddelku za jazz in nadaljuje šolanje klasičnega petja (kontratenor) na konservatoriju v Lausanni.
Pri petnajstih letih se je pridružil prvim rock zasedbam Wolf & Rhino in Zahnfleisch, s katerimi je nastopal na priznanih festivalih in prizoriščih v Švici (Fri-Son, Nox Orae, Le Romandie itd.). Danes je del več ansamblov, kot so Hors-Piste, Laure Betris, Gogo Talco, Collectif Tumulte in Ensemble Eole, hkrati pa od leta 2023 razvija svoj solo projekt, kjer združuje bobne in glas. Odprt za razlnolika umetniška sodelovanja, Yann redno sodeluje z glasbeniki, koreografi in ustvarjalci, kot so David Zambrano, Ganesh Geymeier, Clément Grin, Le Cabaret Littéraire, Ariane Laramée, Camille Mermet in združenje Fréquence Moteur. Je tudi soustvarjalec festivala Jolie Vue, letnega dogodka v St-Saphorinu, ki je od leta 2019 posvečen solo nastopom.

https://www.instagram.com/yann_hunziker
https://hors-piste-music.bandcamp.com/album/hors-piste
https://youtube.com/watch?v=2vw78_zQJpQ&feature=shared
https://munz.bandcamp.com/album/he-would-have-said

Ana Kravanja je slikarka in glasbenica, ki se posveča svobodni glasbeni improvizaciji in komponiranju ter iskanju novega, drugačnega zvoka. Njeno delo je prepoznavno po svoji subtilnosti in globokem občutku za široko zvočno pokrajino.
Ustvarja avtorsko glasbo za gledališče, filme, animacije, pripovedovanje zgodb, poezijo, ples in vizualne predstave. Sodeluje s številnimi slovenskimi in tujimi glasbeniki, plesalci in vizualnimi umetniki.
Ana je tretjina mednarodno uveljavljene slovenske glasbene skupine Širom, kjer igra na različne tradicionalne, klasične in lastnoročno izdelane inštrumente. Nastopili so na številnih pomembnih festivalih in mestih po Evropi. Kot pevka sodeluje tudi v triu Kačis, kontemplativnem zvočnem svetu vokalnih večglasij in strunskih prerij.

https://www.sploh.si/en/about-sploh/artists/ana-kravanja
http://siromband.si/
https://www.youtube.com/watch?v=4ScEKknhqtY

 Fleet of Yelm

 



Delovanje Društva ŠKUC omogočajo: Mestna občina Ljubljana, Ministrstvo za kulturo in Urad RS za mladino.

mol   MK-ministrstvo-za-kulturo  UradZaMladino